ČTYŘLÍSTEK
Vedoucí Zdeňka Vrátníková

Čtyřlístek z Chomutova začal na ZŠ Kamenná, v roce 1990 se usídlil v krytu CO pod panelákem na Dřínovské ulici. Vedoucím oddílu byl i vedoucí PS a iniciátor budování táborové základny Bernov Jiří Perkner. Při založení oddílu s ním spolupracoval i František Virt... později další členové rodiny - Zdenka Perknerová a od roku 2005 vede oddíl Zdenka Perknerová mladší... V roce 1992 si oddíl rozšířil oblast zájmů o "indianistiku", pořídil první týpí a získával znalosti o životě indiánů, jejich zvycích a životě uprostřed divoké přírody. Postupně začali vyrábět dobové oblečení a další praktické věci pro táboření, ušili si kožené mokasíny, zhotovili různé ozdoby z korálků, náramky, náhrdelníky a přívěsky. Tábory na Bernově pomáhají nejen k soužití s přírodou a užívání jejích darů, ale především i vytváření hezkých kamarádských vztahů v oddíle, rozvoji obratnosti a zručnosti. Děti se těší na večery u ohně se zpěvem a tanci, stopovací a bojové hry, stezky odvahy, a celý ten indiánský tábor, který je zásadní změnou proti panelákovému sídlišti. Za uplynulých 20 let oddílem a jeho tábory prošla řada dětí ... některé zůstaly i v dospělosti ... Oddíl má 30 členů a z toho je polovina dospělých. Všichni jsou ale hlavně pionýři a patří k základnímu kádru skupiny.

Fotogalerie oddílu